Jak zorganizować tanią wycieczkę zagraniczną?

Dzisiaj podróżowanie jest dużo prostsze niż kilkanaście lat temu. Dzięki tanim liniom lotniczym za niewielkie pieniądze można odwiedzić niemal każdy zakątek świata. Cieszy fakt, że coraz więcej osób wybiera zagraniczne destynacje. Zwiedzanie różnych miejsc na Ziemi poszerza nasze horyzonty i pozwala poznać inne kultury. Jak samodzielnie zorganizować tanią wycieczkę zagraniczną? 

Po pierwsze – bilety 

Cały proces planowania rozpoczyna się od biletów. Najpierw trzeba złapać okazję i “upolować” bilety w atrakcyjnych cenach. Nie jest to wcale trudne. Tanie linie lotnicze proponują podróżnym wiele promocji. Jedynym utrudnieniem jest fakt, że obniżka cen może pojawić się o każdej porze. Trzeba codziennie sprawdzać i porównywać koszty przelotu. Z pomocą przychodzą porównywarki lotów takie jak skyscaner. Wpisując miejsce wylotu i miasto docelowe można szybko znaleźć najniższe ceny i okazje. Warto pamiętać, że koszt lotu może zmienić się z godziny na godzinę. Kupno tanich biletów jest sztuką i wymaga cierpliwości. Chętnych do upolowania okazji jednak nie brakuje. Decydując się na zakup biletów tanich linii lotniczych, należy pamiętać, że początkowa kwota do zapłaty nie zawiera w sobie dodatkowych opłat np. za bagaż, miejsce przy oknie albo pierwszeństwo wejścia na pokład.  

Po drugie – noclegi 

Mając kupione bilety, należy zabrać się za szukanie noclegów. Jeśli zależy nam na taniej wycieczce, warto sprawdzać oferty na airbnb, booking.com albo hostelworld. Na takich platformach dostępne są kwatery wynajmowane przez osoby prywatne albo pokoje hotelowe w atrakcyjnych cenach. Alternatywą jest serwis couchsurfing, czyli platforma, na której można znaleźć osoby oferujące darmowy nocleg we własnym domu. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne wśród młodych podróżników szukających nowych znajomości i lubiących towarzystwo podczas wycieczek. Z racji tego, że nocleg u gospodarza jest bezpłatny, goście oferują coś w zamian np. przygotowują obiad, kolację, zapraszają do restauracji albo sprzątają mieszkanie.      

Wygodne dotarcie na lotnisko – parking w Modlinie 

Planując wycieczkę nie zawsze zwracamy na to uwagę, ale duże znaczenie ma sam sposób dotarcia na lotnisko. Wiele osób decyduje się na przejazd taksówką lub komunikacją miejską. Nie są to jednak najwygodniejsze rozwiązania. Czasami bagaże nie mieszczą się do bagażnika taryfy, a przejazd z walizkami autobusem nie należy do najłatwiejszych. Warto rozważyć wtedy skorzystanie z własnego samochodu i pozostawienie go na strzeżonym parkingu przy lotnisku. Przykładem takiego miejsca jest parking strzeżony w Modlinie, który znajduje się nieopodal terminala. Miejsca postojowe są strzeżone i monitorowane całą dobę 7 dni w tygodniu. Podróżnym pozostawiającym samochód na dłużej, właściciele parkingów proponują postój w atrakcyjnych cenach. Przyjazd własnym samochodem jest wygodny i bezpieczny, a po powrocie nie trzeba czekać na taksówkę ani autobus.  

Organizując samodzielnie wycieczkę zagraniczną trzeba wykazać się umiejętnością planowania, sprytem i cierpliwością. Przy każdym wyjeździe można się jednak wiele nauczyć. 

Polecane artykuły

1 Komentarz

  1. Cześć, to jest komentarz.
    Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
    Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Komentarze są wyłączone